Adayca!

Yerel seçimlerin yaklaşmasının belediye başkan adayları arasında heyecanlı bekleyişe yol açtığından söz ettiğimiz önceki günkü yazımızda şöyle diyorduk:

“Zaman zaman bu sütunda adayların, seçimi kazanmaları halinde halka verecekleri hizmete ilişkin söylemlerini okuyacaksınız.”

İşte bu yazımız, onun ilgili.

İstanbul’un güzide ilçelerinden Avcılar’ın Demokrat Parti’li belediye başkan adayı Serdar Ural, yaptığımız sohbet sırasında, “Seçimde kendinizi şanslı görüyor musunuz?” şeklindeki soruma şu yanıtı veriyordu:

“Hem de çok. Adaylığımı koymamın öncelikli nedeni, Avcılar halkından gelen ‘aday ol’ baskısıdır. Ben çocukluğumu, gençliğimi Avcılar’da yaşayan, Avcılar’ın insanlarından biriyim. Avcılar’da yaşayan belli yaşın üzerindeki insanlar ağabeylerim, belli yaşın altındaki insanlar kardeşlerimdir. Yıllarım onlarla iç içe geçti.”

Daha önce DP’nin ilçe başkanlığı görevinde de bulunan genç politikacı ve işadamı Serdar Ural, “Sandıktan başkan olarak çıkarsanız, neler yapacaksınız?” yolundaki soruma ise şu cevabı veriyordu:

“Özellikle merkezi yönetimle diyalogu çok sıcak tutacağım. Asla parti ayrımı yapmayacağım, her partiden vatandaşı kucaklayacağım. Bana göre, belediye başkanları partizanlık yapmamalıdır. Başkan, her görüşten vatandaşın başkanı olmalıdır. Meclis toplantılarında taraf olmayacağım, önergelere ön yargısız ve samimiyetle yaklaşacağım. Belediyenin yönetiminde ise tecrübeli bürokratlardan da yararlanacağım.“

Demokrat Parti’nin Türk siyasetindeki önemini hatırlatan Avcılar Belediye Başkan Adayı Serdar Ural, “Şayet, Avcılar halkı o makamı bana verirse, asıl kazanan halkın kendisi olacaktır” diyerek, sözlerini şöyle sürdürüyordu:

“Makam odamın kapısı hiçbir zaman vatandaşlara kapalı olmayacak. Haftanın en az iki günü düzenleyeceğim halk günlerinde, mesai başlangıcından bitimine kadar, vatandaşların dertlerini, önerilerini, isteklerini dinleyeceğim. Yapacağım bir hizmet de kültürü binalardan sokağa indirmek olacaktır.  Esnafın rahatlamasını sağlamak için de üzerime düşen ne varsa yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.”

Evet, genç ve iddialı başkan adayı Serdar Ural, aynen böyle diyordu. Seçimin bütün adaylar gibi, Ural için de hayırlı olmasını dileriz.

Hüseyin AVUÇ

Kaynak: http://bizimanadolu.com.tr/yazarlar/huseyin-avuc/adayca-16-1-2019/915/